Hayfa Hazine

Fantazja i odwaga nigdy pięknej kobiecie szkody nie czynią.

Józef Ignacy Kraszewski, Orbeka

 

Tancerka

Jej taniec jest zmienny i zróżnicowany, w zależności od okoliczności i nastroju radosny i kokieteryjny bądź wysublimowany i spokojny. Zawsze jednak eleganki i pełen powabu, a magnetyczne spojrzenie oraz subtelny uśmiech dodają mu posmak tajemnicy.

Hayfa tańczy od dziecka, a szczególną sympatią darzy najweselsze i najbardziej energetyczne odmiany tańca brzucha – libańską, turecką i folklor arabski. Najbardziej ceni w nich wolność i wyzwania rzucane przez wartki rytm radosnej muzyki.

 Hayfa jest również mistrzynią rekwizytów – taniec z mieczem, z shmadanem (egipski świecznik zakładany na głowę), ze skrzydłami Izis, woalami czy assayą (egipską laską) nie ma dla niej tajemnic.

Hayfa uczyła się tańca brzucha przede wszystkim u źródeł, podczas licznych podróży do Afryki Północnej, na Bliski Wschód i w region Zatoki Perskiej. Początkowo poznawała kulturę i taniec, by później zaistnieć jako tancerka pokazowa.

Hayfa jest nagradzanym członkiem-tancerzem International Dance Organization oraz Polskiej Federacji Tańca. Zdobyła I miejsce w Pucharze Polski w Tańcu Brzucha w kategorii – kobiety solo (Polska Federacja Tańca) oraz V miejsce w Pucharze Świata w tej samej kategorii (International Dance Organization).

Pokazy Hayfy Hazine można zobaczyć przede wszystkim w Krakowie, ale występuje ona na terenie całej Polski, jak również za granicą. Hayfa jest też częstym gościem na różnorodnych festiwalach oraz eventach związanych z kulturą arabską, ale nie tylko.

Zapraszamy też do obejrzenia naszej galerii zdjęć z pokazów!

Instruktorka

Rozwój i dążenie do doskonałości, budzenie świadomości w kobietach, że mogą, potrafią sięgnąć po umiejętności i emocje, których każda chciała zawsze doświadczyć. Chciała, ale się bała lub nie wierzyła, że to możliwe.

Możecie dziewczyny! I nie pozwólcie nikomu wmówić sobie że jest inaczej!

Hayfa jest instruktorką, nauczycielką i mentorem z powołania. Potrafi i lubi uczyć, a sukcesy kursantek są dla niej najmilszym prezentem.

Najlepsze uczennice Hayfy są już zawodowymi tancerkami, a niektóre też samodzielnymi instruktorkami. Inne pod jej okiem tańczą i się doskonalą, w zespołach lub solo.

 

Kursantki Hayfy podczas pokazów, konkursów i tanecznych festiwali zdobywają też zasłużone uznanie:

  • I miejsce w pokazach grupowych w kategorii „klasyczny taniec brzucha” na Festiwalu Tańca Brzucha w Katowicach
  • występy telewizyjne w telewizji Polsat
  • I miejsce na konkursie Hit the Drum na Festiwalu Tańca Brzucha w Opolu (solistki)

i inne.

Swój talent do nauczania i motywowania innych, Hayfa rozwija również w swoim pozatanecznym życiu. Zawodowo zajmuje się coachingiem, a swoją wiedzę i umiejętności w tym temacie rozwija nieustannie poprzez praktykę oraz szkolenia.

Podwaliny do pracy nauczyciela dały jej również studia, które ukończyła na Akademii Pedagogicznej.

Podróżniczka, działaczka, kochana żona, gekonowa mama ...

Bo życie jest za krótkie a świat zbyt ciekawy, by spróbować tylko jego części!

DSC02428

Hayfa to prywatnie Kasia – trenerka i coach, magister politologii specjalizująca się w tematyce polityki krajów arabskich, a ponadto działaczka na rzecz praw człowieka oraz równouprawnienia kobiet.

Uwielbia podróżować i pasję tą realizuje od dawna, a od zeszłego roku w towarzystwie męża Łukasza.

DSC06503
20160529_193209