Kursy

Zajęcia prowadzone są autorskim programem - tak jak się uczy tańca w krajach arabskich.

Hayfa sama zgłębiała tajniki sztuki tańca brzucha min. w Egipcie i Turcji, stąd wyjątkowość zajęć jakie prowadzi oraz indywidualne podejście do uczestniczek kursu.

Grupa początkująca

Czwartek, 17.30

Rozpoczęcie przygody z tańcem

3 miesiące regularnych zajęć

Wstęp do orientalnych technik tanecznych

Podstawy tańca brzucha

Choreografia podsumowująca nabyte umiejętności

Dyplom potwierdzający ukończenie kursu

Grupa średniozaawansowana

Czwartek, 18.30

Dla osób po min. 3 miesiącach tańca (po kursie dla początkujących)

Systematyzowanie wiedzy

Doskonalenie klasycznego tańca brzucha

Nowe style belly dance

Mini prezentacje własne pod koniec kursu (dla chętnych)

Rozwój taneczny

Grupa zaawansowana

Czwartek, 19.30

Dla osób tańczących minimum 6 miesięcy lub więcej, także znacznie więcej 🙂

Doskonalenie różnych stylów tanecznych

Zaawansowane układy

Improwizacja

Rekwizyty

Przygotowywanie własnych choreografii

Przygotowanie do profesjonalnych pokazów

Nie wiesz do której grupy pasujesz?

Napisz do nas i wspólnie wybierzemy odpowiednią grupę!

Pierwszy raz u nas? Pierwsze zajęcia gratis!

Karnet 4 zajęcia: 80zł

Akceptujemy także Benefit/Multisport.

Zastanawiasz się jak jest na zajęciach?

Zapraszamy żeby przekonać się samemu, a dla niezdecydowanych i zaciekawionych – zapraszamy do galerii.

Warsztaty taneczne

Tematyka warsztatów nie pokrywa się z tematyką kursów – dlatego są one uzupełnieniem, rozszerzeniem i inspiracją dla osób regularnie chodzących na zajęcia. Niektóre nie wymagają wcześniejszej znajomości tańca i są świetną okazją do rozpoczęcia tej przygody.

Więcej informacji dotyczących planowanych warsztatów, wraz z koniecznym poziomem zaawansowania tanecznego prosimy szukać w Aktualnościach.

Taniec z woalem

Zwiewny i bajecznie kolorowy fragment lekkiego materiału, który nazywamy woalem tanecznym, subtelnie podkreśla ruchy i wprowadza do tańca orientalny nastrój tajemniczości.

Woal to symbol czystości i tajemnicy.

Dzisiejsze pokazy tańca orientalnego wzbogacane są często lotem woalu, w zależości od stylu tańca jest to rekwizyt wprowadzający tancerkę na scenę lub integralna część wykonywanego tańca.

Woal w tańcu może sprłniać różne funkcje, nie tylko rekwizytu tanecznego, o tych funkcjach oraz sposobach posługiwania się woalem dowiecie się właśnie na warsztatach z Hayfą.

 

Khaleegy

Khaleegy to nazwa tradycyjnego tańca pochodzącego z regionu arabskich krajów Zatoki Perskiej (tj. z krajów takich jak: Bahrajn, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Oman, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Jest to taniec delikatny i radosny, ruchy są wyważone i nieśmiałe, co jest związane z kobiecą kulturą krajów, z których taniec ten pochodzi. Khaleegy charakteryzuje się specjalnymi ruchami głowy oraz tańcem włosami, specyficzne są także ruchy ramion, rąk oraz drobne kroki.Taniec ten wykonywany do specjalnej muzyki w rytmie o tej samej nazwie – Khaleegy.

Tańczy się w innym niż taniec brzucha kostiumie, który stanowi szeroka od samej góry suknia, która płynnie układa się wraz z drobnymi, rytmicznymi ruchami. Jest ona bogato zdobiona i ma charakterystyczne rozszerzane rękawy – nazywa się ją Thobe.

Khaleegy można zobaczyć na przyjęciach weselnych i innych zgromadzeniach towarzyskich. Tańczy go zazwyczaj grupa kilku kobiet ustawionych w jednej linii i wymijających się w tańcu.

Ten piękny i niezwykle urokliwy taniec Hayfa zgłębiała u źródeł – ucząc się go podczas swoich podróży do Bahrajnu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Warsztaty tańca Khaleegy są otwarte dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy zarówno panie tańczące taniec brzucha, jak i osoby bez przygotowania tanecznego.

Drum Solo

Drum Solo to określenie techniki tańca brzucha wykorzystywanej w różnych wersjach we wszystkich stylach raks sharki. Drum solo to master wśród rodzajów tańca brzucha.

Izolacja i koordynacja niezwykle dokładnych i dynamicznych ruchów – szczególnie bioder – to sedno tej techniki.

Taniec energiczny i radosny ale wymagający.

Dobre drum solo to wizytówka każdej tancerki i punkt kulminacyjny pokazów.

Na warsztatach poznamy zasady techniki, rytmy i ruchy oraz wpleciemy drum w różne style – uwzględniając ich specyfikę i odpowiednie ozdobniki.

Taniec Libański

Lebanese Show Dance czyli po arabsku Raks Sharqi Lubnani
.

Libańska odmiana tańca brzucha jest bardzo efektowną formą Belly Dance świetnie nadającą się na pokazy tańca. Należący do kabaretowej odmiany Tańca Brzucha, klasyfikuje się pomiędzy tureckim ekspresyjnym tańcem a powabnym egipskim.

Lebanese Oriental tańczony jest często w szpilkach (zachęcam do zabrania na warsztaty choć nie jest to konieczne). Podstawowe ruchy są bardzo podobne do basic belly dance style ale ich interpretacja, stylizacja i impresja są różne przez co efekt końcowy jest zupełnie inny.

To taniec lekki w odbiorze ale wyraźisty, kokieteryjny i zaczepny, zabawny i niezmiemsko sexowny. Zawsze bardzo dobrze odbierany przez każdą publiczność.

Warsztaty będą się składać z wstępu teoretycznego, zapoznania się ze specyfiką muzyki (komplet muzyki dla uczestniczek warsztatów). Część techniczna oraz nauka układu ramowego.

Warsztaty dla osób powyżej poziomu początkującego.